רפואה אונקולוגית מותאמת אישית

רפואה אונקולוגית
מותאמת אישית

בדיקה חדשנית להתאמה אופטימלית של הטיפול בחולי סרטן


בדיקה חדשנית להתאמה אופטימלית של הטיפול בחולי סרטן

בדיקת cResponse משלבת בדיקה הבוחנת את היעילות של טיפולים אונקולוגיים שונים על הגידול הסרטני עצמו, 
עם בדיקת ריצוף גנומי מהירה, ומסייעת בבחירת הטיפול המתאים ביותר עבור כל חולה סרטן

יתרונות בדיקת cResponse

קיוריספונס (CURESPONSE) – מי אנחנו?

קיוריספונס הינה חברה המפתחת טכנולוגיות בתחום האונקולוגיה ומבצעת בדיקות לרפואה מותאמת אישית לחולי סרטן.

בשיתוף עם המחלקה לביולוגיה מולקולרית במכון וייצמן למדע, פיתחה החברה את בדיקת cResponse, בדיקה חדשנית להתאמה אופטימלית של הטיפול בחולי סרטן.

הטכנולוגיה של קיוריספונס מבוססת על ממצאים של קבוצות מחקר רבות ברחבי העולם שהדגימו שגידולים סרטניים מכילים בתוכם לא רק תאי סרטן אלא גם סוגים רבים של תאים, כגון: תאי מערכת החיסון, כלי דם ולימפה, חיידקים ופטריות, ושלל חומרים שמופרשים מכל אלה. מחקרים רבים הוכיחו שסביבה זו, הנקראת “הסביבה הגידולית”, שונה מאוד מגידול סרטני אחד לאחר, ויש לה השפעה רבה על הרגישות או העמידות של תאי הסרטן לטיפולים אונקולוגיים שונים.

הטכנולוגיה הייחודית של קיוריספונס מאפשרת לגדל רקמה סרטנית חיה/טרייה מביופסיה או מניתוח בתנאי מעבדה המשמרים את המערכת המורכבת של הסביבה הגידולית לאורך זמן, ולבדוק את התגובה של הגידול לטיפולים אונקולוגיים שונים.

מעבדות חברת קיוריספונס ממוקמות בפארק המדע ברחובות. בדיקת cResponse מתבצעת במעבדות קיוריספונס בארץ ואינה נשלחת למעבדות חיצונית בחו”ל. החברה מחזיקה בתקן ISO 15189 מטעם הרשות הלאומית להסמכת מעבדות וקיבלה את אישור משרד הבריאות לשיווק בישראל.

קיוריספונס עובדת בשיתוף פעולה עם כל בתי חולים והאונקולוגים ברחבי הארץ.

מהי בדיקת ™cResponse

מהי בדיקת ™cResponse

במקרים רבים, ישנן מספר אפשרויות טיפול תרופתי למחלת הסרטן. לרוב, הטיפול נבחר על ידי האונקולוג על סמך מידע הקיים בספרות המקצועית ועל סמך הידע והניסיון האישי שלו, אך הבחירה אינה מותאמת באופן אישי למטופל. רפואה אונקולוגית מותאמת אישית לחולה חשובה מכיוון שגידולים סרטניים, גם אם מאותו סוג, שונים ברגישות שלהם לתרופות אונקולוגיות, והחולים לעיתים עוברים טיפולים שאינם יעילים ושהגידול הסרטני אינו מגיב להם.

בדיקת cResponse משלבת הן בדיקה הבוחנת את יעילות הטיפול האונקולוגי התרופתי, והן בדיקת ריצוף גנומי מהירה הכוללת 58 גנים. השילוב של שתי הבדיקות מסייע בבחירת הטיפול היעיל והמותאם ביותר עבור כל חולה סרטן.

בשונה מבדיקות המבצעות ריצוף גנומי בלבד, בדיקת cResponse מאפשרת לבדוק על הגידול עצמו את הרגישות שלו לטיפולים כימותרפיים וביולוגים חדשניים, הן כתרופה בודדת והן כשילוב של מספר תרופות, ולקבוע את מידת היעילות שלהם בהרס התאים הסרטניים, כלומר עוצמת תגובת הגידול לכל אחד מהטיפולים שנבדקו.

הבדיקה מיועדת לכל סוגי הגידולים המוצקים/סולידיים (כגון: סרטן שד, סרטן ריאה, סרטן לבלב, סרטן מעי ומערכת העיכול, סרטן מוח, סרטן קיבה, סרטן ראש-צוואר, סרקומה, סרטן שחלה, סרטן רחם, סרטן כליה, סרטן שלפוחית השתן, סרטן הערמונית ועוד).

תוצאות ממחקרים קליניים הראו כי בדיקת cResponse יכולה לזהות ברמת דיוק מאוד גבוהה (כ – 90%) את הסיכוי שסוגים שונים של גידולים סרטניים יהיו רגישים או עמידים למגוון רחב של טיפולים.

בדיקת cResponse מהווה כלי עזר חשוב ומשמעותי עבור האונקולוג בבחירת הטיפול היעיל והאופטימלי ביותר עבור כל מטופל ולסרטן הספציפי שלו – רפואה אונקולוגית מותאמת אישית!!

למי מתאימה
בדיקת cResponse?

בדיקת cResponse חייבת להתבצע על רקמה גידולית טרייה של סרטן מוצק/סולידי, הנלקחת מייד במהלך הניתוח או הביופסיה, ומועברת בשילוח רפואי למעבדות חברת קיוריספונס.

בדיקת cResponse מתאימה למטופלים בהם מתקיים לפחות אחד מהתנאים הבאים:

  • מטופל המאובחן עם גוש סרטני (בשלב זה הבדיקה אינה מתאימה לסרטן דם/המטולוגי) וצפוי לקבל או להחליף טיפול תרופתי אונקולוגי.
  • מטופל שקיימת בגופו שארית גידולית לאחר טיפול – מהגידול הסרטני הראשוני או גרורות סרטניות.
  • קיימת נגישות לנגע הסרטני באמצעות ניתוח או ביופסיה, על מנת להוציא דגימה עבור הבדיקה.

 

יש לתאם מראש עם חברת קיוריספונס את איסוף הדגימה לפני ביצוע הביופסיה או הניתוח.

תהליך
בדיקת
cResponse

דגימה של רקמה גידולית טרייה נאספת מהמרכז הרפואי על ידי נציג של חברת קיוריספונס מייד במהלך הניתוח או הביופסיה, ומועברת במבחנה ייעודית למעבדות חברת קיוריספונס ברחובות. הדגימה נחתכת לפיסות רקמה שכל אחת מהן מטופלת בתרופה או שילוב תרופות שונה, בהתאם לבקשת האונקולוג, תוך התייחסות לממצאי בדיקת הריצוף הגנומי המהירה.

לאחר הטיפול, פיסות הרקמה עוברות עיבוד היסטולוגי והערכה ע”י צוות הפתולוגים של קיוריספונס, שבודקים את השפעת התרופות על הגידול הסרטני לפי קריטריונים שונים הקשורים להרס תאי הסרטן. המידע העולה מההערכה הפתולוגית משוקלל באמצעות אלגוריתם ייחודי שפותח בחברה ומתורגם לציון סופי הנע בין 0 ל – 100, המשקף את היעילות של הטיפולים שנבדקו על הגידול.

דו”ח סופי של תוצאות בדיקת cResponse מתקבל תוך כ – 14 ימי עסקים.

מה מייחד
את בדיקת
cResponse
וכיצד היא תסייע
לך?

בדיקת cResponse הינה הבדיקה היחידה המשלבת בחינה מעשית של רגישות הגידול לטיפולים אונקולוגיים שונים, עם בדיקת ריצוף גנומי מהירה למציאת מוטציות שניתן להתאים להן טיפול מטרה ביולוגי ספציפי.

בדיקת הרגישות לטיפולים מתבצעת על דגימה מהגידול עצמו, בנוכחות הסביבה הגידולית, אשר הוכחה במחקרים רבים כבעלת השפעה רבה ומשמעותית על התגובה או העמידות של הגידול לתרופות שונות לסרטן.

כיום קיימות בשוק בדיקות גנומיות שבמסגרתן מבוצע ריצוף גנומי של תאי הסרטן במטרה לזהות מוטציות להן ניתן להתאים טיפולים ביולוגיים ספציפיים. אולם, גם במצבים בהם אותרה מוטציה מסוימת בסרטן, לא כל החולים יגיבו לטיפול הביולוגי המתאים למוטציה זו, והבדיקות הגנומיות לא מסוגלות לנבא באופן מספק אילו חולים יגיבו ואילו לא. בנוסף, בדיקות הריצוף הגנומי לא יכולות לזהות ולהעריך תגובה לשילוב של תרופות, ולטיפולים כימותרפיים וביולוגיים שונים אשר אין להם מוטציית מטרה ספציפית. רק בדיקה משולבת שכוללת גם הערכה היסטולוגית של תגובת הרקמה הסרטנית לטיפול, יכולה לנבא בצורה מדויקת את התגובה של החולה לטיפול.

בשונה מבדיקות המבצעות ריצוף גנומי בלבד, בדיקת cResponse בוחנת, על הגידול עצמו, את התגובה לכל סוגי הטיפולים לסרטן (כימותרפיה, טיפולים ביולוגיים ואימונתרפיה), כתרופה בודדת או שילוב של תרופות. הבדיקה כוללת בתחילתה גם ריצוף גנומי מהיר של התאים הסרטניים. באם בדיקה זו מצביעה על טיפולים פוטנציאלים נוספים, תרופות אלו יכולות גם הן להיבדק באופן מידי בבדיקת הרגישות לטיפולים.

תוצאות בדיקת cResponse משקפות את מידת היעילות של הטיפולים השונים שנבדקו (כתרופה בודדת או שילוב של תרופות אונקולוגיות) בהרס תאי הסרטן בגידול שלך.

השימוש בבדיקת cResposne מוציא את הניחוש מעולם האונקולוגיה ומאות חולים כבר ביצעו אותה ומצאו את הטיפול האפקטיבי ביותר עבורם.

כתבו עלינו

הבדיקה שמאפשרת לחזות אילו תרופות יועילו לחולי סרטן ואילו לא

טכנולוגיה ישראלית שפותחה במכון ויצמן מאפשרת לקבוע איזו תרופה תועיל לחולים אונקולוגיים ואיזו לא, וכך להגדיל באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה של הטיפולים ולחסוך טיפולים לא יעילים ותופעות לוואי מיותרות. הטכנולוגיה פורצת הדרך של חברת קיוריספונס מאפשרת לקחת דגימות מגידולים סרטניים ולבחון את ההשפעה של תרופות שונות על הגידול, והיא מציעה לאונקולוגים כלי רב עוצמה להתאמה אישית של הטיפול בחולי סרטן.

בדיקה חדשנית לנשים עם סרטן שד מסייעת להתאמה אופטימלית של הטיפול 

ההבנה של סוגי סרטן שונים שמגיבים לסוגי טיפול שונים הובילה גם להבנה שיש צורך “לתפור” טיפול ספציפי לכל חולה. כך מתבצעת הבדיקה שמאפשרת לבחור את הטיפול המותאם.

Curesponse discuss with the Jerusalem Post its cResponse test that can predict which drugs will benefit individual cancer patients.

Curesponse discuss with the Jerusalem Post its innovative cResponse test that helps tailor the optimal treatment for breast cancer patients.

Новый анализ выявляет, какие лекарства помогут онкобольному, а какие –

הסכם שיתוף פעולה בין חברת מגדל לקיוריספונס

“מגדל ביטוח משיקה שיתוף פעולה חדש עם חברת Curesponse, במטרה להוביל את הטיפול הנכון והיעיל ביותר נגד מחלת הסרטן. במסגרת הסכם שיתוף הפעולה, מגדל תעניק למבוטחי הבריאות שלה ולמצטרפים חדשים כיסוי לביצוע בדיקת Curesponse בעת הצורך.”

“גאים לקחת חלק משמעותי במסעה של ד״ר ארנה ברי לניהול מחלת הסרטן

– בדרך מעוררת השראה. ארנה יקרה- בריאות טובה!!”

בדיקה חדשנית לנשים עם סרטן שד מסייעת להתאמה אופטימלית של הטיפול 

ההבנה של סוגי סרטן שונים שמגיבים לסוגי טיפול שונים הובילה גם להבנה שיש צורך “לתפור” טיפול ספציפי לכל חולה. כך מתבצעת הבדיקה שמאפשרת לבחור את הטיפול המותאם.

“הטיפול בסרטן מגוון ומורכב פעמים רבות משילוב של ניתוחים, הקרנות וטיפול תרופתי, הכולל כימותרפיה, טיפול הורמונלי, טיפול ביולוגי ואימונותרפיה. בחירת הטיפול האונקולוגי מתבססת על פרוטוקולים התלויים במאפייני הגידול, סוג הגידול, תת-סוג הגידול ועוד. מטרת הטיפולים היא לפגוע בתאים הממאירים ולמזער את הסיכוי להישארות של רקמות סרטניות, ולו הקטנות ביותר, שעלולות להוביל להישנות המחלה….”

מספרים עלינו

סיפורה האישי של ארנה

“אני מבקשת להודות לצוות של קיוריספונס על הבדיקה שנערכה על הגידול הסרטני שהוצא מגופי והועבר אליכם תוך פחות משעה מעת שהוצא מגופי.

במהלך חמש השנים האחרונות נחשפתי לצורך בהתאמה אישית של טיפולים כנגד הסרטן. בחודש פברואר 2021 ביצעתי אצלכם בדיקה מותאמת אישית חדשנית, המשלבת סריקה מהירה של המבנה הגנומי של הגידול, מיד עם הוצאתו מגופי, עם בחינת הרגישות של הגידול למגוון טיפולים.

הייחוד של הבדיקה הנובע מהשילוב של ריצוף גנומי מהיר עם בחינת התגובה בסביבתו הטבעית של הגידול, הכוללת את גם את התאים שאינן סרטניים שנצמדים לתאי הגידול ושיש להם תפקיד מכריע בפיתוח מנגנוני העמידות של הסרטן לטיפולים, הניב תוצאה חשובה עבורי. בתוך שבוע וחצי קיבלתי מידע ממוקד, מקיף ומשמעותי שיסיע לרופאים המטפלים בי בתהליכי קבלת ההחלטות על המשך הטיפול במחלה. מסתמן שלולא התוצאות שקבלתי מכם, לא הייתה מתקבלת ההמלצה לתרופה המתאימה והאפקטיבית ביותר.

בכבוד רב ובתודה רבה,
ד”ר ארנה ברי”

ד"ר יואב מדן

“הבדיקה של קיוריספונס לפי דעתי היא בדיקה שאסור לוותר עליה. זה פשוט מוציא את הניחוש מהעולם האונקולוגי. הגישה הזאת של קיוריספונס פשוט עשתה את ההבדל, כי קיבלתי טיפול שהוא מדויק, שמותאם אישית, עם רעילות מינימלית, אז איכות החיים שלי כמעט ולא נפגעה.”

עלוני מידע

להורדת עלון מידע לחצו כאן
To download an information leaflet click here
لتحميل نشرة المعلومات انقر هنا
Чтобы скачать информационный буклет, нажмите здесь

אנא, שים לב שבדיקת cResponse™ נועדה לשימוש ע”י אנשי מקצוע מוסמכים בתחום הבריאות, למטרות מידע בלבד. הדוח איננו מהווה אבחון קליני, ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ מקצועי של גורם רפואי מוסמך. הד”וח אינו מיועד להוות הקלט היחיד לאבחון, פרוגנוזה, או כבסיס העיקרי לקבלת החלטות טיפוליות. יש להתחשב בהיסטוריה הרפואית בעת קבלת החלטות טיפוליות כלשהן, ועל קביעת הטיפול הנבחר להיעשות על סמך הניסיון והשיפוט הקליני של הרופא המטפל. כל החלטות הטיפול יהיו באחריותו המלאה של הגורם הרפואי המטפל. Curesponse אינה מבטיחה את היעילות של כל מהלך פעולה ספציפי, משאבים ספציפיים, בדיקות ספציפיות, רופא או ספקי שירותי בריאות אחרים ספציפיים, תרופות ספציפיות, תכשירים ביולוגיים ספציפיים, מכשירים רפואיים ספציפיים או מוצרים ספציפיים אחרים, הליכים ספציפיים, חוות דעת ספציפית או מידע ספציפי אחר העשויים להיות מוזכרים בדוח. Curesponse אינה נותנת ערובה לכך שתרופה מסוימת כלשהי שהוזכרה בד”וח תהיה יעילה לטיפול במחלה ואינה מבטיחה או נותנת ערובה להשפעות שעשויות להיות לתרופה כזו על המטופל.

© 2024 All rights reserved to Curesponse
Curesponse